Віталій Купрій: "На 2 дні вирішив на авто зїздити з Тбілісі в Баку. ..."

Віталій Купрій в facebook:

На 2 дні вирішив на авто зїздити з Тбілісі в Баку. Об этом сообщает allfiles.in.ua со ссылкой на СМИ.

Перший день і цікавий досвід. Подорож зайняла десь 9 годин.

Ми намагались не перевищувати швидкість, але дороги досить якісні і постійно якесь непорозуміння з обмежуючими знаками. 110 км/год, потім 3 стовпи знижується на 90 без якихось очевидних причин, радар і знову 110.

Пейзаж від грузинського кордону поступово змінюється з зеленого на ізраїльський, де вже замість корів можуть пастись лише верблюди.

В невеличких населених пунктах розкоші не видно. Стіни будинків викладаються переважно з аналогу нашого шлакоблоку, але мабуть з теплоізолюючого матеріалу так як часто їх навіть не штукатурять.

Окремо слід згадати, що Азейбарджан на відміну від Грузії завалений російським автопромом жигулі копійки і шістки, волги і москвичі-пиріжки, камази тут повсюди. Лише в Баку почали зявлятись дорогі автомобілі.

Ми подорожували на моєму авто Крайслер Таункар 2005 р.в. з кондиціонером досить комфортно. Він на газу і бензині, але в Азербайджані практично не має газових заправок. Проте бензин досить дешевий - 0.6 манат 92. Це трохи більше 10 грн. за 1 літр.

На вулиці було 38 градусів спеки, але при дорозі було дуже мало кафе з кондиціонерами. Ми вирішили все ж таки перетерпіти і поїсти в Баку. До речі Каспійське море на узбережжі дало одразу 8-9 градусів температури повітря в мінус. Так що ми не прогадали.

На підїзді до Баку побачили багато промислових виробництв, повязаних з видобутком нафти. Навіть деякі відомі міські пляжі знаходяться у безпосередній близькості до бурових платформ.

Само місто Баку вражає своєю монументальністю. Нові хмарочоси і відреставровані історичні будівлі, паркова зона, портові причали. Це не залишає байдужим. Складається враження, що вся енергія каспійської нафти зосередилась в столиці Азейбарджану.

Далі буде...Віталій Купрій
Віталій Купрій
Віталій Купрій
Віталій Купрій
Віталій Купрій


ТОП новости

Вход

Меню пользователя