На оборонних підприємствах Житомира та Києва – обшуки


У середу, 2 жовтня, на території Житомира і Києва правоохоронці проводять обшуки на оборонних підприємствах.

Про це повідомляє Кореспондент з посиланням на Міністерство внутрішніх справ (МВС).

Зазначається, що обшуки проводять співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) спільно з військовою прокуратурою Центрального регіону України.

«Слідчі дії проводяться в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом привласнення бюджетних коштів при закупівлі комплектуючих до бронетанкової техніки», – йдеться в повідомленні.

Також ДБР розслідує можливу розтрату бюджетних коштів, виділених на закупівлю обладнання для виготовлення боєприпасів у Державному науково-дослідному інституті хімічних продуктів, який входить у концерн Укроборонпром. Про це йдеться в судових матеріалах, повідомляє проект Марлін.

За матеріалами слідства, у січні 2019 року інститут без конкурсу уклав договір на 31,3 млн гривень з приватною фірмою ТОВ Конторг на закупівлю обладнання, необхідного для виготовлення боєприпасів для Збройних сил. Ці кошти інститут отримав у рамках бюджетної програми технологічного розвитку оборонно-промислового комплексу. У рамках укладеного договору інститут закупив вимірювальні комплекси, установки ВОК Вулкан-2005м, маятниковий копер Zwick 5113, преси та інше обладнання. А також автомобілі марки Ford Transit і Ford Ranger.

Слідчі вважають, що ТОВ Конторг було вибране постачальником без конкурсу, незважаючи на те, що не має відповідної компетенції. А саме: не має достатньої кількості трудових ресурсів (працює тільки 12 працівників), матеріальних ресурсів (вартість основних засобів на кінець 2018 року становить лише 244 тис. гривень), досвіду проектування і виробництва аналогічного обладнання. Також відсутня інформація про офіційне придбання промислового устаткування на території України або за її межами. Крім цього, розмір ймовірного завищення вартості ВОК Вулкан-2005м становить більш як півмільйона гривень.

Додатково під час досудового розслідування встановлено, що посадовими особами інституту був придбаний Ford Transit за 1,05 млн гривень, а Ford Ranger – за 1,03 млн гривень. Разом з тим саме ТОВ Конторг придбало ці автомобілі в іншої приватної фірми ПП Магр-Авто. Transit – за 893,8 тис. гривень, а Ranger – за 991,3 тис. гривень. Причому директором і Конторгу, і Магр-Авто є одна людина – Сергій Масленников. У мережі Інтернету ТОВ Конторг позиціонує себе як виробник спортивних і дитячих майданчиків, а також зупинок громадського транспорту. Також слідчі ДБР наводять інший епізод розтрати бюджетних коштів.

Протягом червня-липня 2019 року інститут закупив у ТОВ Альгіра різні деталі на 35,5 млн гривень. Як встановило слідство, ця фірма фактично ніякої діяльності не здійснювала, матеріальними і трудовими ресурсами не володіла. А тільки брала обладнання і закуповувала деякі товари у ПП Галиш. Ці кошти ТОВ Альгіра отримала від Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів. У подальшому отримані від ТОВ Альгіра кошти ПП Галиш конвертувало в готівку і здійснило їхню передачу ТОВ Альгіра.

«Цю готівку посадові особи ТОВ Альгіра використовували на придбання штампів і технологічного оснащення для виробництва у невстановлених осіб», – саме так описують слідчі процес виведення бюджетних коштів на розвиток ОПК у готівку.

Під час обшуків у кабінеті директора Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів Володимира Щербаня було знайдено 14 тис. доларів і 10 тис. євро. За словами директора, ці кошти його і потрібні йому на лікування в Німеччині.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/society/na-oboronnykh-pidpryyemstvakh-zhytomyra-ta-kyyeva-obshuky-/” Об этом сообщает nikopol-tv.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя